Fırtına İstanbul'u felç etti

istanbul-da-firtina-yikti-gectiistanbul-da-firtina-yikti-gectiİstanbul'da hızı 120 kilometreyi geçen fırtına, hayatı felç etti. Çatıları uçuran, ağaçları deviren fırtına, birçok kişinin yaralanmasına yol açtı. Sallanan Boğaz köprüleri de bir süre trafiğe kapandı.

Marmara ve Ege Bölgesi'nde beklenen fırtına, günlük yaşamı adeta felç etti. Fırtınanın bu kadar yüksek bir hıza ulaşabileceği tahmin edilmiyordu.

Kentte etkili olan fırtına birçok evin çatısını uçurdu, çok sayıda ağaç da devrildi.

Binalardan düşen cam, tuğla ve tabela parçaları büyük tehlike yarattı. Bazı yollar da trafiğe kapandı.

Tır'lar Devrildi

Beykoz ve Kavacık'ta iki TIR, fırtına nedeniyle devrildi. Kazalar nedeniyle yollar trafiğe kapandı.

Kentin bazı yerlerinde de kazalar olduğuna dair haberler geliyor.

Bazı vatandaşlar fırtınadan kaçarak kapalı yerlere sığınırken, bazı işyerleri sahiplerinin ise kırılmaması için camları tuttukları görüldü.

İskele Çöktü

İstanbul'da etkili olan şirretli lodos nedeniyle Teşvikiye Caddesi'nde inşaat halindeki binanın iskelesi ve üzerinde reklam panosu olan dış perdesi çöktü. İskelenin bir kısmı, inşaatın yanında bulunan ve tadilat halindeki Harbiye Polis Merkezi'nin üzerine bir kısmı da yola devrildi.

Yolda park halinde olan ticari taksi, devrilen iskelenin altında kalırken, hafif yaralanan sürücüsü, vatandaşlar tarafından araçtan çıkarılarak ambulansla hastaneye kaldırıldı. Yine park halindeki bir otomobilin de inşaattan kopan parçalardan dolayı camları kırıldı.

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, kentteki fırtına nedeniyle İstanbul Büyükşehir Belediyesi itfaiyesine çatılarla ilgili 300 civarında ihbar geldiğini, çatılardan dolayı Çekmeköy ve Harbiye'de birer yaralı olduğu bilgisinin kendilerine ulaştığını bildirdi.

istanbulu fırtına vurduistanbulu fırtına vurduKöprüler Trafiğe Kapatıldı

Aşırı derecede sallanan Boğaziçi Köprüsü de çift yönlü olarak trafiğe kapatıldı. Fırtınanın etkisini azaltması üzerine köprüde trafik kontrollü olarak yeniden başladı.

Boğaziçi Köprüsü'nün halatlarından birinin koptuğuna yönelik iddialar ise yalanlandı.

Eminönü'nde tezgahlar fırtına nedeniyle devrildi. James Bond filminin setindeki bazı malzemeler de uçtu.

Şiddetli fırtına deniz trafiğini de olumsuz etkiledi. Fırtına nedeniyle İDO'nun bazı seferleri de iptal edildi.

Fırtınanın hızı zaman zaman 120 kilometreyi de aştı. Akşam saatlerine kadar etkili olması beklenen fırtına, gece saatlerinde hafifleyecek.

Fırtına nedeniyle GSM hatlarında da sorun yaşandı.

Tags:     İstanbul      fırtına      yaşam felç oldu
Yorumlar (0)
Sadece kayıtlı kullanıcılar yorum yazabilir!
 

Köşe Yazarları
Yeni Eklenen

Popüler