Otomobilin içinde üşüyünce!

İlginç icatlarıyla tüm dünyada büyük takdir toplayan Rizelilere İsviçre'den rakip çıktı. Lüks cipinin, soğuk kış aylarında kendisine ev sıcaklığı verememesinden şikayet eden çılgın bir mucit, arabasının içine odun sobası yaptı.

Otomobilin içinde üşüyünce!Otomobilin içinde üşüyünce!14.02.2012 12:39

ERSİN ŞİYHAN
İSTANBUL

Çılgınlıkta sınır tanımayan mucitlere bir yenisi daha eklendi. Ancak bu kez adres Rize değildi. İsviçre'de yaşayan 38 yaşındaki Pascal Prokop adlı bir adam, lüks cipinin klimasının soğuk kış aylarında kendisine ev sıcaklığı verememesini kafaya takınca ilginç bir buluşa imza attı. Aracığının ön yolcu koltuğunu söken İsviçreli, buraya bir odun sobası koydu.

Aracın tavanına da baca yeri açan ve soba borusu monte eden çılgın adam, artık yeni uygulamasıyla birlikte yolculuklarında ve araba içerisinde kaldığı dönemlerde ev sıcaklığı hissettiğini belirtiyor.

Odun sobalı cipiyle görüntüleri paylaşım ağı youtube'da son günlerin en çok izlenen videosu olan İsviçreli çılgın mucit, kimi zamanlar çayını da soba da demleyerek, battaniyesiyle, tıpkı dağ evindeki gibi huzurlu vakit geçirdiğini de söylüyor.

Tags:
Yorumlar (0)
Sadece kayıtlı kullanıcılar yorum yazabilir!
 

Köşe Yazarları
Yeni Eklenen

Popüler